Четвер, 12.12.2019, 12:43
Вітаю Вас Гість | RSS

Регіональний центр професійно-технічної освіти м. Зіньків
Меню сайту
Опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 141
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

ВІЛ ⁄ СНІД – загроза життю людини

ВІЛ ⁄ СНІД – загроза життю людини

Як відомо, СНІД - одна з найважливіших проблем, з якою ввійшло людство XXI століття.

СНІД - це синдром набутого імунодефіциту, тобто хвороба, виклика навірусом. Віруси, в тому числі й ВІЛ, виявляються за допомогою спеціальних методів дослідження крові. Але слід знати, що з моменту проникнення ВІЛ-інфекції в організм проходить певний час, так зване "вікно", протягом якого організм продукує достатню кількість антитіл, щоб їх вже можна було виявити в крові.

Носії ВІЛ протягом тривалого часу можуть виглядати і почувати себе здоровими, хоча відразу після інфікування спостерігаються простудні симптоми. Дуже часто основна причина смертності є навіть не СНІД, а інші інфекції, з якими ослаблений ВІЛ-інфекцією організм не може боротися.

Багато про СНІД вже відомо, але кожного дня з'являється нова інформація. Стрімко росте кількість інфікованих, хворих та померлих від СНІДу.

Перші випадки захворювання на СНІД було діагностовано в 1981 році у США.

В Україні перші випадки захворювання на СНІД було діагностовано у 1987 році. Існують експертні оцінки, за якими можливі різні сценарії розвитку епідемії в Україні. За оптимістичним сценарієм, у 2010 році близько 580 тис. людей житимуть з ВІЛ/СНІДом, за песимістичним сценарієм - 1 млн. 400тис. Померлих від СНІДУ на той час може бути близько 40 тис. за першим сценарієм і до 90 тис. - за другим.

Станом на 01.04.2013р. в Івано-Франківській області виявлено 424 ВІЛ-інфікованих особи, з яких ін'єкційні наркомани складають 71,9%. У 30 осіб діагностовано кінцеву стадію захворювання - СНІД, з них 24 померло. За цей час в області народилось 25 дітей, народжених від ВІЛ - інфікованих матерів, нині ведеться спостереження за 14 дітьми, у однієї дитини діагностовано СНІД. 

Осередки ВІЛ-інфекції виявлено в 13 районах та в обласному центрі. В преважній більшості виявлено ВІЛ –інфікованих серед вікової групи 20-29 років - 266 осіб (62,9%). Щодо шляхів передачі ВІЛ-інфекції в області, то за останні роки складається тенденція до зростання статевого шляху з 1,2% до 13,5%, зростає кількість дітей, народжених ВІЛ-інфікованими матерями.

Станом на 01.05.2014 року в Косівському районі зареєстровано 5 ВІЛ-інфікованих, з них - 2 дітей, які знаходиться під спостереженням.

Основними проблемами щодо епідемічної ситуації ВІЛ/СНІД у в районі, як і у державі в цілому, є те, що і надалі реальною залишається загроза інфікування через донорську кров, зостає кількість позитивних до ВІЛ серед осіб, які малистатеві контакти з ВІЛ-інфікованими.

Десять основних факторів, які необхідно знати про ВІЛ-інфекцію та СНІД:

1. Хвороба, спричинена вірусом імунодефіциту людини - ВІЛ -призводить до смертельної хвороби - Синдрому набутого імунодефіциту людини. ВІЛ та СНІД невиліковні.

2. Людина, уражена вірусом, може виглядати здоровою і почувати себе добре довгі роки, будучи при цьому носієм вірусу.

3. Вірус може передаватися на всіх стадіях захворювання через кров, сперму, овуляційні та вагінальні - виділення, грудне молоко.

4. Найчастіше ВІЛ – інфекція передається статевим шляхом. Молоді дівчата особливо вразливі до ВІЛ при сексуальних контактах.

5. Молоді люди, які мають захворювання, що передаються статевим шляхом, також становлять группу високого ризику щодо інфікування на ВІЛ.

6. Найбільш вразливі молоді люди, які вживають наркотики ін'єкційно, або мають сексуальні контакти з ін'єкційними споживачами наркотиків. ВІЛ-інфекція може також передаватись через нестерильні інструменти при пірсингу, татуажі, та інших маніпуляціях, в яких є контакт з кров'ю.

7. Ризик інфікування при статевих контактах зменшується, якщо партнери використовують презерватив.

8. Тест на ВІЛ здійснюється системою охорони здоров'я, і в першу чергу центрами профілактики СНІДу. Тест на ВІЛ є конфіденційним і має супроводжуватися до - та після тестовим консультуванням.

9. ВІЛ-інфекція не передається через обійми, потискання рук, користування туалетом, басейном, постільну білизну, кухонний посуд, укуси комах, кашель та чхання.

10. Дискримінація людей, які живуть з ВІЛ – це порушення прав людини.

Правила уникнення ризику ВІЛ-інфікування:

1. Стався до себе як до людини.

2. Уникай умов та ситуацій, які можуть наразити на можливість ВІЛ-інфікування – уникати пропозицій спробувати наркотиків, статевих контактів.

3. Сприймайдійсність такою, якою вона є, а не такою, яку хотілося б бачити.

4. Не починай надто рано своє статеве життя, дочекайся справжнього почуття, бо гарантія безпеки - вірність і здоровий партнер.

5. Не вживай наркотиків. Навіть для проби. Навчись говорити "ні" за будь-яких обставин. Навіть якщо людина чи компанія для тебе найважливіші, дорогі, а життя, здається, зайшло в глухий кут. Завжди і тільки "ні - наркотикам".

6. Якщо на шкірі рук є ушкодження (тріщини, порізи, дерматит), і ти торкнувся чогось із слідом крові, то промий травмоване місце водою з милом, двічі продезинфіковані 5% розчином йоду, або 70% етиловим спиртом і наклади на рану антисептичну пов'язку. Пам'ятай: якщо виникла необхідність перелити кров, то потрібно перевірити донорську кров на наявність антитіл до ВІЛ. Згоджуйся на переливання крові лише у разі крайньої життєвої необхідності.

7. Для ін'єкцій завжди користуйтесь одноразовими інструментами (шприци, голки, внутрішньовеннісистеми).

8. Ніколи не користуйтеся чужими зубними щітками, лезами для гоління, іншими предметами особистоїгігієни.

9. Пам'ятай, що зменшити власний ризик можна лише зменшивши ризик зараження інших людей, з якими ти спілкуєшся та живеш.

Проведення бесід на тему: «Поговоримо відкрито»…( ВІЛ /СНІД, наркоманія, куріння, алкоголізм ,проституція, злочинність, жорстокість, відчайдушність… )

В читальному залі за читкою преси про ВІЛ/СНІД та наркоманію читачі Гусєва Валерія і Баль Альона.

Читачі бібліотеки біля книжкової виставки «ВІЛ ⁄ СНІД – загроза життю людини»

 

 

Наш контакт:


Пошук
Конструктор сайтів - uCoz