Четвер, 23.01.2020, 08:16
Вітаю Вас Гість | RSS

Регіональний центр професійно-технічної освіти м. Зіньків
Меню сайту
Опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 143
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Трудові будні

Трудові будні

Нелегкі часи настали для України, та її жителів. Важко влаштуватися на роботу, отримувати гідну заробітну платню і втриматися на посаді від звільнення, в зв’язку із нововеденням, оптимізацією та реорганізацією підприємства. Якщо сучасна школа тримається тільки на батьках учнів, вищі навчальні заклади - на спонсорах, то вся профтехосвіта залишилася на плечах її працівників.

В цьому навчальному році Зінківське ПТУ №25 помітив один із кандидатів в народні депутати Непийпа Л.А., який побачив старе обладнання в швейних майстернях, яке не оновлювалося з 1944 року. (Але воно і досі працює). Він на добровільних началах подарував дві промислові швейні машини та парогенератор, які коштують більше ніж моя річна зарплатня. Тепер тільки наше училище в районі може прошивати еластичний трикотаж та виконувати розпошивальну строчку, які необхідні для населення.

Інший народний депутат - Кулініч О.І. презентував новий комп’ютер, який згодився в поміч нашій бухгалтерії.

Так ми і жили… Кравці обшивали місцеве населення та районні будинки культури. Тільки в нас учні прошивають за період навчання весь асортимент одягу від дитячого до дорослого, чоловічий - жіночий, спідній – верхній. Тільки ми в області і досі шиємо чоловічі костюми високої якості, завдяки лекалам, які нам перепали від самого відомого дизайнера Вороніна. Наші кравці 100% працевлаштовуються на роботу, в нас черга замовлень учнів на різні фабрики по всій Україні. Наші студенти показують свій талант і за кордонами України. Акін М. працює в Канаді, Сапєга О., Влох Б., Кошелєв О. у Польщі, та багато інших.

На протязі 10 років ми випускаємо кваліфікованих робітників за професією «Лісник, єгер». Наші учні пропонують населенню доробки власного виробництва, це і підставки під гаряче, мітли, держаки, плетені тинки.

Наші молоді кваліфіковані майстри за професією «Перукар», «Манікюрник» відкрили нові можливості для населення Зінківського району. Наші клієнти можуть довірити себе в руки професіоналам, і за невеликі кошти отримати стрижку чи святкову зачіску і відповідний макіяж та манікюр до неї. Майже всі працівники районних перукарень є випускниками нашого училища.

Постійно проводимо підготовку і за професією «Муляр, штукатур», яка не тільки необхідна для кожного, а і допоможе зекономити власні кошти на ремонті або навіть заробити на цьому свою зарплатню. Наші учні з майстрами своєї справи можуть допомогти вам у вирішенні будь яких будівельних питань. А ще в зв’язку із попитом на плиткову роботу, ми відкрили нову спеціальність «Лицювальник, плиточник». Ми з радістю приймаємо замовлення від місцевого населення, за значно менші кошти.

В цьому році ми розпочинаємо набір учнів за професією «Взуттьовик з ремонту взуття», яка користується попитом в місті.

Вже багато років ми знаходимося в такому чудовому місці, по головній вулиці міста біля тихої річки на пагорбі. Нам дістався чудовий будинок Воздвиженського будування, з високими стелями та товстими стінами. Як ми його не доглядали, старість бере своє. Директор училища Харчук Н.М. вперто кинулася рятувати ситуацію і відбудовувати та окультурювати власними силами все що могла. Стільки всього було зроблено для подвір’я та майстерень, а з учнів не збирали жодної копійки. У нас не існує пожертв від учнів. Мабуть тільки ми приймаємо безкоштовно на безкоштовне навчання. Ми пропонуємо безкоштовний гуртожиток із всіма зручностями. Розпочали ставити у кімнатах пластикові вікна, є гаряча вода, душові кабінки та інші зручності.

Ніколи і нічого не просили, самі потихеньку працювали, навчали молодь працювати, яка виявила бажання отримати робітничу професію. Доки на початку зими з нами не стався прикрий випадок. Так як я розповідала: приміщення старе, дах вимагає негайного ремонту, так і котел, який опалював дровами двоповерхове приміщення ще з 1965 р. не витримав. Показав себе як старе іржаве решето і почав протікати. Ми б ніколи не подужали такі не підйомні для нас кошти, якби не добрі люди, які зустрілися на нашому шляху. Листопад, холод в приміщенні, а у нас 200 дітей, яких довірили нам батьки. Ми стукали у всі двері і просили, як жебраки, де могли. І Ви знаєте? Нам відчиняли і допомогли. Ми щиро вдячні за безкорисну допомогу від: Непийпи Л.А., Кулініча О.І., Кушнерика А.М.. Весь наш колектив, також, не залишився байдужим, бо всі розуміли, хто як не ми?! Ми просили і нам не відмовив, відразу позичив велику суму коштів депутат Полтавської області Капленко В.І.

Не всі зустрілися нам щедрі та добрі люди, але тим хто допомогли, великий уклін від простих мешканців, такого маленького училища на березі р.Ташань.

Але мова моя не про те. Вірніше про те, і ще дещо. Я, працюючи в училищі 10 років дивилася і бачила зовсім різних людей: викладачі, майстри, сторожі, коменданти та інші. У кожного свій характер, темперамент, всі такі різні. Дивилася і не бачила, яка ми сила, коли працюємо як одне ціле.

З першим осіннім листям весь колектив на подвір’ї. Ніколи в нас не заметений снігом підхід до училища. По весні у нас такі красиві клумби, вони ж не самі так виросли. Це наш колектив працює над благоустроєм. До наших паркових скульптур приходять фотографуватися діти та молодь з усього міста, і це безкоштовно, двері завжди відчинені. І ось на зимових канікулах, коли майже весь педагогічний склад району відпочиває, ми вже у 8.00 на робочих місцях. Коли нам надавали допомогу – ми вдячні. Ми вишили всім колективом, на чолі з художником Івановим І.М картину, в знак вдячності. Ми можемо співати, танцювати, але як треба можемо і працювати. Щоб віддати позичений борг, весь колектив, на чолі з директором шиє спецодяг, з ранку до вечора. У нас немає тих, що не вміє шити; навіть інженер по охороні праці Костенко В.І. працює біля праски не гірше за кваліфікованого робітника. В роботі задіяні всі: перукарі, лісники і будівельники. Всі знайшли своє місце в загальній справі. Нам коли треба, ми можемо. У нас працюють за швейним обладнанням викладачі, які отримали звання «старший викладач»: Бут Т.П., Бударова В.Ф, Паук Т.В, Харчук П.В., молоді спеціалісти своєї, а не швейної справи: Негода С.В., Паук Т.М., Ковальов К.Б., керівник фізичного виховання - Пастухова М.Ю. Неперевершені майстри виробничого навчання: Хурса Т.М., Олефір Л.І., - які тягнуть весь процес, Попенко О.В., Бовсуновський С.Я., Кашкалда М.М. , та молоді професіонали: Дуброва Ю.А., Дубина І.С., Корчан Ю.О., вихователь Косенко Л.І., бібліотекар Пилипенко Л.І., завгосп Блажко О.О., прибиральниця Гоць С.Ю. Як же без механіка Савченко І.І., електрика Приставки Ю.Ю., та інші на чолі з директором Харчук Н.М. 

Це наш колектив, в якому працюють люди віддані своїй справі, які хочуть щоб наш навчальний заклад ще працював багато років і випускав кваліфікованих робітників, які необхідні для країни на ринку праці. Ми вдячні всім хто допомагає нам вижити в цей не легкий час для всіх українців, і я вірю, що все буде добре.

Картина вишита учнями та працівниками училища з думкою про Україну

 

Заступник дирктора з НВР, Л. В. Бударова

Наш контакт:


Пошук
Конструктор сайтів - uCoz