Четвер, 12.12.2019, 11:25
Вітаю Вас Гість | RSS

Регіональний центр професійно-технічної освіти м. Зіньків
Меню сайту
Опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 141
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

Роль курсу «Матеріалознавство» в перукарській справі

 

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки

Полтавської обласної державної адміністрації

ПТУ № 25 м. Зіньків Полтавська обл. 

 

 

 

 

Методична розробка вікторини

З предмету: «Матеріалознавство»

для учнів, що навчаються за професією:

 «Перукар (перукар-модельєр), манікюрник»

Тема: Роль курсу «Матеріалознавство» в перукарській справі

 

 

 

 

Ковальова Тетяна Миколаївна

 

 

 

Мета уроку:

Навчальна: перевірити якісь засвоєних знання з попередньо вивчених теми предмету; 

розвиваюча: розвивати в учнів комунікативні здібності, пізнавальну активність;

виховна: виховувати в учнів культуру спілкування, та повагу до одногрупників;

методична мета: створити сприятливі умови для реалізації інтерактивних методів, перевірити їх ефективність.

Тип уроку: Комбінований.              

Дидактичне забезпечення: Плакат: «Сучасний підхід до миття волосся»

Матеріально-технічне забезпечення: Аркуші; маркери.

Міжпредметні зв’язки: «Перукарська справа».

Використана джерела:  Кн.2: Основи перукарської справи/ Н.А. Горбатюк та ін.. – 2005. – 576 с.: іл.. – Бібліогр.: с. 570. – ISBN 966-8066-71-5;

https://www.youtube.com/watch?v=6GdB8IQHiOc.

https://www.youtube.com/watch?v=_zEoAsSiHN4;

 

 

Хід уроку

1.    Організаційна частина:
- рапорт чергового про наявності учнів;
- перевірка готовності учнів до уроку.

2.  Актуалізація знань:

Викладач: Ми з Вами вже пройшли більшу половину курсу «Матеріалознавство», тож сьогоднішнє заняття пропоную провести у вигляді вікторини. Метою сьогоднішнього уроку є перевірка та закріплення знань здобутих на попередніх уроках. 

Давайте пригадаємо які розділи з предмету ми вже пройшли?

 

 

Учні:

І Вихідні матеріали для виготовлення парфюмерно-косметичних товарів;

ІІ Миючі засоби;

ІІІ Дезинфікуючі та кровоспинні засоби;

ІV Парфюмерія.

3. Основна частина:

Викладач: На попередньому уроці ми з вами домовились, що у нас буде дві команди, обрали їм назви та капітанів:

І команда «Омбре»

ІІ команда «Дип-дай»

Вікторина складається з 4-ох етапів. Всі завдання різнопланові тож і умови кожного етапу будуть повідомлятися по черзі.

Кожна команда повинна була підготувати дивіз.

Учні: представлення дивізів.

 

 

І етап «Ерудит»

Умови конкурсу:

Капітани обирають по одному члену з команди, котрі отримають картки з словами або словосполученнями з вивчених тем предмету. Їхнє завдання полягає в тому, щоб пояснити своїй команді, що написано на картці.

 

 

Приклад:

Висвітлення окремих прядок волосся – мелірування.

Захищає нас від дощу – парасоля.

Після того, як обидві команди виконають завдання і у котроїсь із них залишаться не відгадані картки то команда суперниця може отримати бонус і спробувати відгадати її. На виконання завдання відводиться по 5хв.

 

 

Команда №1 

«Омбре»

Команда №2

 «Дип-дай»

Консерванти

Пахучі речовини

Вітамін А

Вітамін Е

Барвник – перекис водню

Барвник – Хна

Спирти

Кислоти

Шампунь

Бальзам

Духи

Туалетна вода

Мило

Перекис водню

Стерилізація

Дезінфекція

«Дип-дай»

«Омбре»

Жири

Масла

Воски

Луги

Емульгатори

Желатинуючі речовини

Мило

Фен

Пахучі речовини: ефірні масла

Пахучі речовини: бальзами

 

 

Відповідь команд, та їх аналіз.

 

ІІ етап «Мойдодир»

Умови конкурсу:

Викладач: Спільним обговоренням команди повинні скласти  послідовність миття та сушіння волосся. Потім представники оголосять результати і ми порівняємо їх з правильною відповіддю. На виконання завдання відводиться 3хв.

 

Миття:

1. 

  • Перед миттям необхідно ретельно розчесати волосся;

2.

  • Після чого необхідно змочити волосся і трохи  зачекати;

3.

  • Шампунь перед нанесенням спінити в руках;

4.

  • Наносити шампунь на волосся необхідно  2 рази;

5.

  • Змийте піну теплою водою;

6.

  • Бальзам, кондиціонер, маску наносимо на кінчики.

7.

  • В кінці промийте волосся злегка прохолодною водою;
  • Сушіння:

1.

  • Рушник на волоссі тримаємо не більше 10-15 хв;

2.

  • Не можна терти та викручувати волосся просто промокніть м’яким рушником;

3.

  • Розчісувати волосся необхідно починаючи від кінчиків до коренів;

4.

  • Розчісуємо мокре волосся гребінцем з рідкими зубчиками;

5.

  • Ідеальна щітка для розчісування –  дерев’яна;

6.

  • Відстань фену від волосся 15-20 см.

7.

  • Фен на середньому режимі;

8.

  • Сушити за ростом волосся;

9.

  • Закріпити укладку краще холодним повітрям;

 

Відповідь команд, та їх аналіз.

 

ІІІ етап «Хто більше»

Умови конкурсу:

Викладач: Завданням даного етапу написати якомога більше назв фірм виробників парфюмерно-косметичних товарів.

На виконання завдання відводиться 3хв.

А саме:

  • Шампунь для волосся.
  • Лак для волосся.

Відповідь команд, та їх аналіз.

 

 

ІV етап «Домашнє завдання»

Викладач: Кожна команда мала підготувати повідомлення по новій темі. Тема: Засоби для догляду за шкірою.

І команда «Омбре»

Тема повідомлення: Гліцерин, його призначення. Концентрація гліцерину.

ІІ команда «Дип-дай»

Тема повідомлення: Вазелін, його призначення, використання.

Відповідь команд, та їх аналіз.

 

 

 

Додаткові питання:

Віск – речовина споріднена з жирами, є складним ефіром жирних кислот.

Ефірні масла – легко летучі маслянисті рідини що видобувають із квітів, бруньок, плодів листя чи деревини.

Бальзами – напіврідкі речовини розчини дерев’яних смол і ефірних масел.

 

 

4. Підведення підсумків:

- підсумки проведення вікторини;

- Домашнє завдання:

Занотувати в зошит повідомлення команд суперників з нової теми.

 





Наш контакт:


Пошук
















Конструктор сайтів - uCoz