Четвер, 23.01.2020, 07:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Регіональний центр професійно-технічної освіти м. Зіньків
Меню сайту
Опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 143
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Статистика

Положення

ПОЛОЖЕННЯ

про навчально-практичний центр з підготовки робітників за професією «Швачка. Кравець. Закрійник»

Регіонального центру професійно-технічної освіти м. Зіньків

 

І. Загальні положення.

  1. Навчально-практичний центр з підготовки робітників за професією «Швачка. Кравець. Закрійник» ( далі НПЦ) є структурним підрозділом Регіонального центру професійно-технічної освіти м. Зіньків ( далі РЦ ПТО). НПЦ здійснює підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації робітників швейної галузі за новітніми технологіями із застосуванням сучасних матеріалів, обладнання та інструментів.

  2. Головною метою діяльності НПЦ є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки учнів РЦ ПТО, впровадження в навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, здійснення шляхом співробітництва і взаємодії постійного зв’язку між підприємствами та іншими професійно-технічними навчальними закладами з метою поширення інноваційних педагогічних та виробничих технологій, інформації щодо новітніх матеріалів, інструментів, обладнання тощо.

  3. НПЦ у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», Положенням про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 30 травня 2006 року №419, зі змінами, внесеними до нього наказом Міністерства освіти і науки України від 10.07.2015 року №746, іншими нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та цим Положенням.

  4. НПЦ створено наказом директора РЦ ПТО від 09.11.2017 р. №46-б «Про створення навчально-практичного центру з підготовки робітників за професією «Швачка. Кравець. Закрійник» відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.11.2016 р. №1335 «Про затвердження Переліку професійно-технічних навальних закладів, на базі яких будуть створені начально-практичні центри», наказу Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації від 11.05.2017р. №201 «Про створення навчально-практичного центру».

 

ІІ. Напрями діяльності НПЦ

2.1. Співробітництво з виробничими підприємствами, організаціями, установами ( далі - підприємства), навчальними закладами, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, державними і громадськими організаціями, іншими зацікавленими органами щодо впровадження інноваційних підходів до здійснення системного комплексного, орієнтованого на практику освітнього процесу в системі професійно-технічної освіти.

2.2. Реалізація завдань щодо впровадження в навчально-виробничий процес сучасних методик професійного навчання із застосуванням новітніх педагогічних та виробничих технологій, техніки, обладнання, інструментів і матеріалів.

2.3. Вдосконалення організації виробничої практики на базі НПЦ та виробничого навчання учнів з метою освоєння ними новітніх швейних технологій, матеріалів і обладнання.

2.4. Організація роботи з підвищення кваліфікації педагогічних працівників ПТНЗ регіону, робітників швейних підприємств щодо вивчення та відпрацювання сучасних технологій.

2.5.Налагодження співпраці із постачальниками тканин, швейними підприємствами, центрами зайнятості,зацікавленими установами.

2.6. Інформація та комп’ютеризація процесу професійного навчання і набуття умінь та навичок роботи в системі САПР Inventex.

 

ІІІ. Функції ПНЦ

3.1. Сприяння підвищенню якості професійної підготовки слухачів закладу, перепідготовка незайнятого населення, підвищення кваліфікації, стажування робітників підприємств із використанням технологічних і виробничих інновацій.

3.2. Організація стажування майстрів виробничого навчання, викладачів професійно-теоретичної підготовки навчальних закладів на базі НПЦ.

3.3. Внесення пропозицій щодо вдосконалення робочих навчальних програм із предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання, спрямованих на вивчення та оволодіння слухачами новітніми матеріалами і технологіями.

3.4. Надання тренінгових, маркетингових, інформаційних, виробничих послуг з метою вирішення поточних і програмних завдань, що стоять перед навчальним закладом.

3.5. Надання практичної та методичної допомоги професійно-технічним навчальним закладом регіону з питань впровадження в навчально-виробничий процес новітніх швейних технологій і матеріалів.

3.6. Розроблення інформаційно-методичного супроводу, спрямованого на підвищення якості професійної підготовки, а саме: підручників, навчальних посібників, методичних рекомендацій, педагогічних програмних засобів, дидактичних матеріалів та інше.

3.7. Організація та проведення семінарів – практикумів, конференцій, засідань обласних методичних секцій та інших заходів з питань впровадження новітніх технологій і матеріалів у процес підготовки робітничих кадрів швейних професій.

 

IV. Управління діяльністю НПЦ

4.1. Організаційне керівництво НПЦ здійснює директор РЦ ПТО, який:

- відповідає за роботу НПЦ ( затверджує річні плани, видає відповідні накази та розпорядження щодо його діяльності);

розробляє штатний розпис;

- укладає угоди з швейними підприємствами про надання навчально- виробничих послуг;

- забезпечує цільове використання коштів, отриманих від навчально-виробничої, діяльності НПЦ, спонсорської допомоги, швейних підприємств та інших організацій на розвиток навчально-матеріальної бази НПЦ для ефективної реалізації державних програм у сфері підготовки робітників швейної галузі;

- створює необхідні умови для ефективної роботи.

4.2. Координацію навчально- методичної роботи НПЦ здійснює навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Полтавській області.

4.3. Річні плани та звіти про діяльність НПЦ узагальнюються Департаментом освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації та надсилаються до Міністерства освіти і науки України.

 

V. Кадрове забезпечення діяльності НПЦ

5.1. Директор РЦ ПТО затверджує штатний розпис і штат НПЦ за рахунок коштів спеціального фонду.

5.2. При затвердженні штатного розпису слід керуватись штатними нормативами, схемами посадових окладів та умовами оплати праці аналогічних категорій працівників відповідних галузей економіки.

5.3. До роботи в НПЦ можуть залучатися штатні працівники РЦ ПТО.

5.4. На працівників НПЦ поширюються усі права та обов’язки працівників РЦ ПТО.

 

VI. Забезпечення діяльності НПЦ

Забезпечення діяльності НПЦ здійснюється РЦ ПТО в межах коштів, виділених на його діяльність, а також за участю підприємств, які є соціальними партнерами професійно-технічного навчального закладу, на засадах, визначених договорами між цими підприємствами та навчальним закладом.

 

Директор Н.М.Харчук

РЦ ПТО

 

Наш контакт:


Пошук
Конструктор сайтів - uCoz