Понеділок, 09.12.2019, 00:42
Вітаю Вас Гість | RSS

Регіональний центр професійно-технічної освіти м. Зіньків
Меню сайту
Опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 141
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

Л.І. Олефір

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки

Полтавської обласної державної адміністрації

ПТУ № 25 м. Зіньків

 

                                          

Розглянуто і схвалено

на засіданні методичної комісії

Швейного профілю

Протокол №7 від 11.10.2014р.

Голова МК  _________  Корчан Ю. О.

 

Методичні рекомендації

з побудови креслення класичних чоловічих брюк

для учнів, що навчаються за професією «Закрійник»

2014 рік

 

Укладач:

Олефір Л.І. – майстер виробничого навчання ПТУ №25 м. Зіньків Полтавська область

Верстка:

Паук Т.М. – методист ПТУ №25 м. Зіньків Полтавська область

Рецензент:

Бударова Л.В.  – заступник директора з НВР ПТУ №25 м. Зіньків Полтавська область

 

В методичній розробці розглядається питання по створенню  дидактичного  проекту з підготовки кваліфікованих робітників за професією «Закрійник» при вивченні теми: «Побудова чоловічих брюк».

 

Зміст

1. Вступ …………………………………………………………………………………4

2. Історія виникнення брюк……………………………………………………………5

3. Види чоловічих брюк ………………………………………………………...……..8

4. Виміри фігури ………………………………..……………………………..……….9

5. Побудова креслення викрійки класичних брюк………………………………….11

 

Вступ

Професійна діяльність вимагає інтеграції знань, отриманих з різних навчальних дисциплін, об'єднання їх у конкретному працю. Найглибші соціально-економічні зміни, що відбуваються в країні, призвели до корінних перетворень у всіх сферах діяльності людини, в тому числі і в галузі професійної освіти. У цих умовах особливо важливо готувати молодь до праці в умовах ринкових відносин. Випускники професійних навчальних закладі повинні бути конкурентоспроможними на ринку праці, володіти професійною самостійністю та мобільністю.

Багато умільців хотіли б зшити брюки для своїх рідних і улюблених: чоловіка, брата чи сина. І якщо справа стала тільки за викрійкою, то я пропоную побудувати креслення базового лекала чоловічих брюк. Цю викрійку можна використовувати в якості основи для моделювання різноманітних фасонів брюк.  Змінюючи довжину, ширину або конфігурацію бічного і крокового зрізів, а також за допомогою інших нехитрих прийомів, можна створювати необхідні викрійки. Можна використати для класичних костюмних брюк і спортивних штанів, викрійки робочих і пляжних шортів та ін.

Побудова викрійки чоловічих брюк -  справа не складна. Але, так може здаватися на перший погляд. Головне, точно зняти виміри фігури, виконати всі розрахунки та рекомендації цієї інструкції.

 

Історія виникнення брюк

Важко собі уявити, але все ж - раніше людство не знало штанів. Найдавніші люди взагалі обходилися без одягу, давні племена користувалися природною  пов'язкою на стегнах. Першою річчю стали загорнуті навколо талії шматки матерії або шкура звіра.

Достовірно відомо, Батьківщина брюк - Персія. Колись доблесні перси вдосконалили незручні спідниці використовуючи ремінь. Вони перетягнули їм подоли між ніг. Швидше за все, це було зроблено через незручність в носінні спідниць при верховій їзді.

Через час цей вид одягу стали виготовляти спеціально залишаючи для протягування ніг незашите місця. Після, верх і низ спідниць навчилися підвертати і підшивати у вигляді куліски. У них вставляли мотузки і затягували на талії і щиколотках, отримали всім відомі шаровари або спідниця-штани.

Цікаво, що культурні народи в цивілізовані часи, геть ігнорували штани. Без них обходилися: древні єгиптяни, фінікійці, вавилоняни і ассірійці. Проте, з часом, саме ассірійці стали використовувати штани як своєрідну уніформу чиновників.

Вперше штани з'явилися в Європі у скіфів, сарматів, галлів, кельтів та інших німецьких племен. Саме скіфи, ще за кілька сотень років до настання нашої ери, носили шкіряні штани.

Германці і галли виявилися першими наступниками брюк. Через германців про цей вид одягу дізналися римляни.  З їх естетичної точки зору, будь-який чоловік в штанах виглядав жахливо. Будь-які спроби цивілізованого чоловіка надіти варварське вбрання - припинялися. Саме в той час розгорнулося перша битва навколо штанів. У 397 році імператори Аркадій і Гонорій офіційно заборонили носіння брюк в Римі. Ті, хто не підкорявся, каралися конфіскацією майна і вигнанням. Але й це не допомогло ... Велика Імперія впала. Римським солдатам сподобалися німецькі шкіряні штани до колін і вони взяли їх на озброєння.

З тих пір кожна епоха брюк додавала своє. Ширина, довжина брюк, способи поєднання з сорочкою або каптаном у всіх народів були різними. Стародавні сармати і скіфи носили довгі сорочки і довгі вузькі або широкі штани. Стародавні слов'яни - довгі і вузькі, які підтримувалися ремінцями на стегнах.

Протягом століть штани вражали різноманітністю виглядів і химерністю форм. Деякий час, серед чоловіків популярні були шосси. Це брюки, рясно прикрашені стрічками які досягали середини литок.

У брючну моду внесла свою лепту і військова тематика. Зявилися довгі штани, розширені в стегнах і сильно облягаючі гомілки. Вони отримали назву по імені французького генерала - Галіфе. Ці брюки стали елементом обмундирування кавалерійських частин.

На честь комедійного театрального героя Панталоне отримали назву інші штани - довгі панталони, повністю закривали ноги. У моду їх ввела Велика Французька революція. До цього переломного моменту, довгі штани носили тільки сажотруси, моряки і селяни в якості «професійного одягу».

Як верхній поясний одяг з середнім швом, бічними і кроковими швами, брюки увійшли в моду лише наприкінці XVIII століття.

Вперше Англія продиктувала яким повинен бути справжній джентльмен: вихований, успішний чоловік у смокінгу, брюках, сорочці і желеті, краватці, рукавичках і циліндрі. А також з тростиною в руці. Отже, Батьківщиною сучасних брюк прийнято вважати Англію. Типаж молодої людини, створений на початку XIX століття в цій країні, згодом став авторитетом для всіх західних чоловіків.

У давні часи обов'язкова частина чоловічого одягу називалася «штани». Їх носили всі чоловіки, незалежно від достатку і соціального статусу. Вони шилися з двох шматків сукна або полотна, в місці їх з'єднання уставлявся ромбічний шматок тканини - ширінька.

До нас штани прийшли разом з іншими нововведеннями Петра I. Штани стали прототипом одягу голландських моряків. Указом 1700 цар-реформатор заборонив дворянам і городянам носити старий російський костюм. Примусово була введена європейська мода. З тих пір костюм дворянина складався з жупана, камзола, черевиків, панчіх і кюлотов.

Ближче до кінця XIX століття брюки стали носити навипуск, практично як у країнах Європи. В сучасний час різновид брючного асортименту у кожного чоловіка настільки великий, наскільки це дозволяє сучасна мода.

 

Види чоловічих брюк

Класичний крій. Прямі брюки, доходять до середини каблука туфлів. Найчастіше однотонні, в клітинку або смужку. Часто використовуються в офісному і діловому стилі одягу. Є частиною чоловічих ділових костюмів.

Штани-сигарети. Це штани облягають фігуру. Після винаходу технології: вкраплення в бавовну синтетичних матеріалів, які  надали еластичності  тканині, подібні брюки стали дуже популярними - стильний тип брюк.

Брюки-кльош. Даний тип брюк прийшов до нас з палуб кораблів. У другій половині 20-х років впевнено перейшовши на берег, кльоші стали самою модною тенденцією. Кльош — це діагональне розширення штанини від коліна і нижче. Він може починатися від стегна або талії.

Штани-вітрила. Широкі штани, талія яких кріпитимуться на шнурку або резинці. Дуже зручна модель для літа, так як має просторий крій і виготовляється з легкої тканини. Кольори теж світлих пастельних тонів.

Штани-Бриджі. Довжина таких штанів трохи нижче колін, максимум до середини ікри. Не так давно це була виключно жіноча модель брюк, а в останні роки поширилася і на чоловічу моду. Також популярна влітку, за рахунок легкості і можливості «дихати» ногам.

Штани-Банани. До такого типу штанів, відносять брюки зі складками у на лінії поясу і звужуються до низу. Найчастіше такі брюки краще виглядають в пастельних тонах, ніж в яскравих.

Штани-Бермуди.  Це різновид від штанів «банани», тільки їх більш короткий варіант. Пікнік, дискотека або інші типи відпочинку прекрасно підходять для такої моделі брюк.

 

Виміри фігури

Мірки для брюк знімають з клієнта при наявності легкого одягу, щоб отримати максимум точний результат.

Нам знадобляться такі інструменти і пристосування: сантиметрова стрічка, еластична тасьма, ручка і аркуш паперу, на який ви запишите всі обміри. Бажано при побудові креслення використовувати ту ж сантиметрову стрічку, якою ви знімаєте мірки, тому що вона має властивість розтягуватися. На талію слід пов'язати тасьму, це допоможе уникнути неточностей в обмірюваннях. 

№ з\п

Назва виміру

Позначення

Послідовність зняття мірки

Вимір, см.

1

Напівобхват талії

Ст

Вимірювання здійснюйте поверх обв'язаної тасьми, отриманий результат ділите на два.

42

 

2

Напівобхват стегон

Сс

Сантиметрова стрічка проходить по найбільш випуклим місцям  стегон, на рівні живота. Отримані дані розділіть на два. Мірка знімається на рівні 20-22см від лінії талії.

50

 

3

Довжина брюк збоку

Дб

Довжину штанів вимірюєте від лінії талії вниз до бажаної довжини, по бічній лінії.

105

 

4

Довжина брюк до коліна

ДБК

Довжину штанів вимірюєте від лінії талії вниз до лінії коліна, по бічній лінії.

58

 

5

Півобхват коліна

Ск

Сантиметровою стрічкою обхопіть ногу через центр колінної чашечки, результат ділите навпіл. Пам'ятайте, що ширина на рівні коліна повністю залежить від ваших побажань і модних тенденцій.

19

 

6

Висота сидіння

Вс

Щоб виміряти висоту сидіння, знадобиться стілець. Клієнт повинен сісти на нього і сантиметровою стрічкою виміряйте відстань від тасьми на талії до поверхні стільця. 

27

 

Зверніть увагу

Знімаючи мірки, простежте за тим, щоб сантиметрова стрічка не була надто натягнута і не дуже вільно.

 

Корисна порада

Не забудьте, що краще кілька разів перевірити правильність знятої мірки, ніж випробувати розчарування від погано зшитих брюк.

 

1 2 3

Наш контакт:


Пошук
Конструктор сайтів - uCoz