Четвер, 12.12.2019, 11:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Регіональний центр професійно-технічної освіти м. Зіньків
Меню сайту
Опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 141
Календар
«  Грудень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика

ІНФЕКЦІЇ, ЩО ПЕРЕДАЮТЬСЯ СТАТЕВИМ ШЛЯХОМ (ІПСШ)

Виховний захід 

"ІНФЕКЦІЇ, ЩО ПЕРЕДАЮТЬСЯ СТАТЕВИМ ШЛЯХОМ (ІПСШ)"

Мета: дати підліткам необхідні знання про інфекції, що передаються статевим шляхом, та способи їх запобігання.

Поняття для засвоєння підлітками: 15 – 18 років – ІПСШ, збудники, шляхи передачі, прояви ІПСШ, засоби запобігання захворюванню;

Обладнання: ручки, олівці, блокноти, аркуші паперу розміром 80×120см, картки для складання мозаїки, картки з прикладами, таблиці з короткою інформацією про ІПСШ.

Гра – розминка «Град»

Мета: активізувати увагу учасників, сприяти згуртованості групи.

Хід гри

Учасники стають у коло. Психолог  пропонує їм пригадати, як іде дощ, а за  ним – град і почати разом повільно тупотіти то однією, то іншою ногою, імітуючи падання градин. Поступово ритм стуку доводиться до дуже швидкого, а потім – теж поступово – тупіт припиняється.

Після розминки психолог переходить до інформаційного повідомлення.

Інформаційне повідомлення « Що таке ІПСШ?»

ІПСШ – це скорочення, що означає інфекції, яку передаються статевим шляхом. До ІПСШ належать сифіліс, гонорея( так звані венеричні захворювання), хламідіоз, трихоманоз, ВІЛ/СНІД та ін.. на сьогодні відомо понад 40 збудників різних хвороб, що передаються статевим шляхом.

Мікроорганізми, які спричиняють ці захворювання, як правило, потрапляють в організм людини під час статевих контактів. Потім вони розмножуються і розвиваються самостійно, викликаючи прояви хвороб. Зазвичай у людей, які захворіли на ІПСШ, усе відбувається за стандартною схемою: статевий контакт, нічого підозрілого принаймні того, що хворий зрозумів через кілька днів, тижнів або років( при ВІЛ/СНІД). Та не усвідомлення своєї хвороби за цей прихований( інкубаційний) період уже призвело до поширення ІПСШ. Кожне захворювання має свої особливості, ознаки, до кожного лікар добирає конкретні методи лікування. Але багато людей легковажно ставляться до лікування, часто йдуть за порадою не до лікаря а до друзів або сумнівних « спеціалістів». Це призводить до того, що кількість хворих, зокрема на ІПСШ, зростає.

Як дізнатися, чи відбулося зараження ІПСШ?

Коли збудники ІПСШ потрапляють до організму людини, вони починають розмножуватися, викликаючи запалення статевих органів: ушкоджують слизову оболонку матки, маткові труби, яєчники в жіночому організмі, яєчка та придатки яєчок у чоловічому. Вони можуть уражати будь – які внутрішні органи та кров. Нерідко хвороба розвивається приховано.

 Основні прояви, характерні для ІПСШ:

  • незвичні виділення;
  • часте болюче сечовиділення, печія при сечовиділенні;
  • почервоніння, виразки чи бородавки в області статевих органів, заднього проходу;
  • свербіння в області статевих органів;
  • запалення лімфовузлів у паху;
  • болі під час статевих контактів.

Необхідно пам’ятати, що при багатьох ІПСШ ранні прояви малопомітні, і більшість людей не зважає на них, доки не з’являться серйозні симптоми, а отже, тяжкі ураження і складніше лікування. Отже, за найменшої підозри на захворювання краще чесно розповісти все батькам і разом звернутися до лікаря.

На відміну від інших захворювань ІПСШ здебільшого пов’язані з небезпечною поведінкою. Легковажність, нестриманість,небажання чи нездатність передбачити та врахувати наслідки своєї поведінки часто призводять до захворювання на ІПСШ.

Сусіди, товариші, однолітки – добрі порадники, але не в цьому випадку. Адже тільки після спеціального медичного обстеження можна встановити, чи дійсно людина захворіла, і, якщо так, призначити ефективне лікування.

Обговорення ситуації

Мета: закріпити набуті знання про ІПСШ.

Хід обговорення:

Психолог розподіляє учасників групи по 4-5 осіб,роздає картки із ситуацією і пропонує її обговорити групах протягом 10хв. Після закінчення роботи ситуацію обговорюють усі разом ( 10хв).

Ситуації:

«Микола і Світлана навчаються в одному навчальному закладі в паралельних групах. Вони давно помітили один одного й відчули взаємну симпатію. Але спілкування зводилося лише до багатозначних поглядів на перерві або на подвір’ї навчального закладу. І ось зовсім недавно Микола і Світлана зустрілися на вечірці у їхнього спільного знайомого. Весь вечір вони провели разом: танцювали, сміялися, розмовляли. Наступного дня юнак та дівчина знову зустрілися і зрозуміли, що не можуть жити один без одного. Вони закохалися. Через тиждень батьки Світлани поїхали на кілька днів до родичів. Світлана запросила в гості Миколу. Вони провели ніч разом, пізнали близькість, не користуючись презервативом. Через деякий час Микола помітив, що в нього з’явилися виділення зі статевого члена та біль при сечовиділенні. Микола розповів про це Світлані, але в неї не було жодних неприємних проявів, вона почувалася здоровою. В обох до знайомства були сексуальні контакти без використання презервативів. Микола зрозумів, що  він заразився від Світлани ( яка навіть не підозрювала, що хвора) і намагався розірвати з нею стосунки. Та кохання виявилося сильнішим, і Микола зі Світланою, за порадою старшого брата Миколи, звернулися до лікаря».

Запитання для обговорення:

  • Що мали обговорити Микола зі Світланою перед тим, як вирішили вступити в статеві стосунки?
  • Що знали Микола і Світлана про ІПСШ?.
  • Що відбувалося б із Миколою і Світланою, якби вони не звернулися до лікаря?

Інформаційне повідомлення « Найпоширеніші ІПСШ»

 

Назва хвороби

Сифіліс

Гонорея

Тріхомоніаз

Хламідіоз

Збудник

Бліда трепонема

Гонокок

Вагінальна тріхомонада

Хламідія

Інкубаційний період ( у середньому)

3 – 5 тижнів

1 – 21 день

3 – 11 днів

1 – 4 тижні

Шляхи передачі

Статевий, побутовий, через переливання крові.

Статевий, побутовий

Статевий, побутовий

Статевий, побутовий

Клінічні прояви

Виразка у місці проникнення збудника, яка зникає через кілька тижнів. Після неї, приблизно через кілька місяців з’являється висипання на тілі у вигляді рожевих плямок.

У чоловіків: спочатку виникають різь і свербіння в області сечовивідного каналу і легкий біль при випускання сечі. З’являються слизові а потім гнійні виділення із статевих органів. У жінок: може проходити менші виділення, незначні болі. В обох може перебігати в хронічній формі без  помітних зовнішніх ознак і неприємних відчуттів.

У чоловіків різнопланові виділення. Іноді свербіння, різь неприємні відчуття в області сечовивідного каналу. У жінок: виникає печія в області піхви, зовнішніх статевих органів.

Чоловіки відчувають дискомфорт при сечовипусканні, болі в низу живота та в попереку, можуть бути незначні виділення. У жінок хламідії уражують шийку матки й уретру, що супроводжуються утворенням незвичних виділень з піхви, свербіння, дискомфорт.

Ускладнення

Важкі ураження внутрішніх органів і нервової системи.

У чоловіків: ураження придатків яєчок, гострий біль в області мошонки, безпліддя. У жінок: уражається матка та її придатки.

Перехід гострого тріхомонозу в хронічну форму, коли відносні поліпшення чергуються із загостренням, які супроводжуються неприємними відчуттями в області сечового міхура. Виділеннями, помірною різзю під час сечовиділення.

У жінок за відсутності лікування процес поширюється на яєчники і спричинює безпліддя. У чоловіків може виникнути запалення яєчок.

Способи профілактики зараження

Мати статеві стосунки з одним партнером, завжди користуватися засобами захисту     (презервативами), виконувати правила особистої гігієни, всі лікувальні маніпуляції проводити тільки в медичних закладах і стерильним інструментарієм.

Мати статеві стосунки з одним партнером, завжди користуватися засобами захисту     (презервативами), виконувати правила особистої гігієни

Мати статеві стосунки з одним партнером, завжди користуватися засобами захисту     (резервативами), виконувати правила особистої гігієни

Мати статеві стосунки з одним партнером, завжди користуватися засобами захисту       (резервативами), виконувати правила особистої гігієни

Підсумки заняття: психолог пропонує учасникам обмінятися думками стосовно вивченої теми: що запам’яталося, а що було незрозуміло. Він має відповісти на запитання, що виникли в підлітків.

 

Наш контакт:


Пошук
Конструктор сайтів - uCoz