Четвер, 18.07.2019, 06:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Регіональний центр професійно-технічної освіти м. Зіньків
Меню сайту
Опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 139
Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Етика та естетика

Міністерство освіти і науки України

Департамент освіти і науки

Полтавської обласної державної адміністрації

ПТУ № 25 м. Зіньків Полтавська обл. 

 

 

 

                                                                                     

Розглянуто на засіданні

Циклової методичної комісії

в складі викладачів та майстрів

перукарської та лісничої справи:

Протокол  № 8  від  09. 04. 2015

Голова методичної комісії

_____________ Паук Т.М.

 

          

 

 

Методична розробка уроку теоретичного навчання

для учнів, що навчаються за професією:

Перукар (перукар-модельєр), манікюрник

 

Тема уроку:

"Етика та естетика від «А» до Я»"

 

 

                                                                                                    

Розробила:

Викладач, Т. М. Паук


Зіньків 2015 р.

 

 

Тема уроку: Етика та естетика від а до я!

Мета уроку:

Навчальна: Закріпити набуті на минулих заняттях знання з основних понять предмету «Етика та естетика», формувати уміння використовувати теоретичні знання під час вирішення ситуаційних завдань.

Розвивальна: Розвивати творчі здібності, логічне мислення, пізнавальні інтереси, пам'ять, уяву.

Виховна: Сприяти вихованню естетичних та етичних норм в сучасному світі.

Методична: Використання колективних форм роботи, для рішення ситуаційних завдань.

Міжпредметні зв’язки: Спеціальний малюнок.

Тип уроку: Урок закріплення знань з попередніх тем.                

Матеріально-технічне забезпечення: Картки завдань Додаток А, Силует жіночої фігури Додаток Б, кольорові олівці.

Час: 45 хв.

Хід уроку

1. Організаційна частина:
- перевірка наявності учнів: за журналом
- перевірка готовності учнів до уроку.

2.Актуалізація знань:

Тема: Етика та естетика від «А» до «Я»!

Мета: Закріпити набуті на минулих заняттях знання з основних понять предмету «Етика та естетика», формувати уміння використовувати теоретичні знання під час вирішення ситуаційних завдань.

Викладач: На сьогоднішньому уроці ми з вами закріпимо знань з попередніх тем.   Як вже було неодноразово сказано на попередніх заняттях всі знання, та аспекти які ми розглядали є важливими для кожної людини, не залежно від статусу, фінансового положення чи місця проживання!   

Уявіть ситуацію, Ви родом із невеликого містечка, а можливо села,  потрапили на свято до  шикарного ресторану у чималій компанії. Напевне, буде досить не зручно не знати правил столового етикету.

3.Основний етап уроку.

Викладач:  Сьогоднішнє заняття пройде трошки інакше ніж завжди! Для початку давайте пригадаємо визначення терміну наук, які ми вивчаємо:

- Етика?

(відповідь учня)

Орієнтовна відповідь:

Е́тика — наука, що вивчає мораль, суспільні норми поведінки та звичаї,  сукупність моральних правил певної суспільної чи професійної групи.

  • Естетика?

(відповідь учня)

Орієнтовна відповідь:

Есте́тика — наука, що вивчає природу естетичної свідомості (діяльності людини і суспільствабуття), наука про прекрасне, творче відношення людини до дійсності.

Викладач:  Сьогоднішнє заняття, пропоную провести у формі змагань, для цього Вам необхідно розділитися на дві команди. Черговий роздає командам картки завдань. Додаток А.

І. Блок (Питання)

Капітани команд зачитують свої завдання.

  • Привести приклад Викладач:

1.  «Математика» асоціації: цифра, задача, рівняння, таблиця множення.

2. «Фізкультура» асоціації: М’яч, бігова доріжка, спортивна форма, спортзал, фігура, здоров’я. 

І команда Які конкретні асоціації  у Вас викликає слово етика?

Орієнтовна відповідь:

  • Мораль;
  • норми поведінки;
  • норми спілкування;
  • етикет.

ІІ команда Які конкретні асоціації  у Вас викликає слово естетика?

Орієнтовна відповідь:

  • Творчість;
  • краса;
  • живопис;
  • картини;
  • літературні твори;
  • музичні твори;
  • спектаклі;
  • Капітани команд зачитують свої відповіді.
  • Доповнення команд.
  • Доповнення викладача.

ІІ. Блок. Життєві ситуації

Викладач: Вам необхідно намалювати одяг та зачіску яку ви підібрали б  для світського виходу.  Додаток Б (силует жіночої фігури)

І команда Похід до ресторану;

ІІ команда Похід в театр;

  • Капітани команд представляють свої роботи.

 

ІІІ. Блок. Які аспекти з вивчених раніше тем, будуть необхідні при Вашому світському виходу?

І команда Похід до ресторану;

  • Дрес-код;
  • Правила поведінки;
  • Столовий етикет;
  • Провила Спілкування;
  • Знання (стилі,мистецтво)

ІІ команда Похід в театр;

  • Дрес-код;
  • Правила поведінки;
  • Провила Спілкування;
  • Знання(стилі, картини, автори п’єси)
  • Капітани команд зачитують свої відповіді.
  • Доповнення команд.
  • Доповнення викладача.

 

ІV. Блок Недопустимі дії та поведінка (10хв.)

І команда Ви в ресторані;

ІІ команда Ви в театрі;

  • Капітани команд зачитують свої відповіді.

 

4. Підведення підсумків:

Бесіда!

- аналіз діяльності учнів у процесі всього уроку;

- повідомлення та обґрунтування оцінок;

- видача домашнього завдання. Д\З підготувати реферати!

 

 

Додатки

Додаток А

 

 

Команда 1

Команда 2

Блок I

Які конкретні асоціації  у Вас викликає слово естетика?

Які конкретні асоціації  у Вас викликає слово етика?

Блок ІІ

Похід в театр.

Похід до ресторану.

Блок ІІІ

Які аспекти з вивчених раніше тем, будуть необхідні при Вашому світському виходу?

Які аспекти з вивчених раніше тем, будуть необхідні при Вашому світському виходу?

Блок ІV

Недопустима поведінка чи дії

Які аспекти з вивчених раніше тем, будуть необхідні при Вашому світському виходу?

 

Додаток Б





Наш контакт:


Пошук
















Конструктор сайтів - uCoz